Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Yamaha розробила для Європи компакт-кар

Компакт-кар Yamaha Motiv

Компакт-кар Yamaha Motiv

На моторшоу в Токіо японська компанія Yamaha представила концептуальний двомісний компакт-кар під назвою Motiv, розроблений у двох модифікаціях (бензинова і електрична) спеціально для європейського ринку. Модель стала першою в світі машиною, яка розроблена за технологією iStream, запатентованої відомим британським конструктором Гордоном Мюрреєм, що є одним з творців суперкара McLaren F1.

Новинка, покликана поборотися за покупців з «Смартом», була повністю розроблена за 15 місяців. «Ямаха» та інжинірингова компанія Гордона Мюррея почали обговорення можливості спільної роботи над міським автомобілем ще в 2008 році. Однак незабаром переговори були припинені через світову економічну кризу. Робота над проектом була відновлена у 2011 році.

Компакт-кар Yamaha Motiv приблизно на 50 міліметрів уже й на 60 міліметрів нижче автомобілів Smart, але в той же час має приблизну схожу габаритну довжину - 2690 міліметрів. Маса японської машини на сто кілограмів менше «Смарта».

Бензиновий варіант новинки має задній привід і оснащується трициліндровим двигуном Yamaha об'ємом один літр, потужність якого становить близько 70-80 кінських сил. Двигун агрегатується з шестиступінчастою роботизованою коробкою передач з двома зчепленнями. З нуля до 96 кілометрів на годину такий компакт-кар зможе прискорюватися приблизно за 10 секунд. Максимальна швидкість - 160 кілометрів на годину.

Електричний Motiv має мотор потужністю 33 сили, що дозволяє машині набирати перші 96 кілометрів на годину за 15 секунд. «Максималка» - 105 кілометрів на годину.

Компакт-кар Motiv поки що носить статус концепту - модель ще не отримала схвалення керівництва «Ямахи» на запуск в серію. Якщо новинці дадуть «зелене світло» (рішення очікується до кінця поточного року), то для її випуску, як очікується, створять окреме підприємство, де автомобілі почнуть збирати до 2016 року.

Технологія випуску автомобілів iStream, розроблена Мюрреєм, складається з трьох незалежних один від одного виробничих процесів. Перша припускає установку двигуна, проводки, підвіски, гальм та інших основних компонентів, а остання - прикручування кузовних панелей, які надходять на конвеєр вже в пофарбованому вигляді. Технологія Мюррея дозволяє компанії змінювати розмір платформи без дорогого переоснащення підприємства, а клієнтам отримати рестайлінговий автомобіль простою заміною кузовних панелей.


© 2006-2018 Інформація про сайт