Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Особливості використання гідродинамічних передач в автотранспортних засобах


Теза: Особливості використання гідродинамічних передач в автотранспортних засобах

Автори: С.М. Куваєв, І.Ю. Содоль.


Гідродинамічна передача - гідравлічна передача, що складається з лопатевих коліс із загальною робочою порожниною, в якій крутний момент передається від одного колеса другого за рахунок зміни моменту кількості руху робочої рідини. До гідродинамічним передачам відносяться гідромуфти і гідротрансформатори.

Гидромуфта конструктивно складається з трьох основних деталей. Насосне колесо жорстко пов'язано з провідним валом. Турбінне колесо знаходиться на відомому валу. Кожне з коліс складається із зовнішнього тороїдального корпусу і внутрішнього тора, простір між якими перегороджено радіальними лопатками. (Використовуються конструкції гідромуфти і без внутрішнього тора.) Для обмеження робочого простору гідромуфти від витоків рідини служить зовнішній корпус (дзвін), який в даній конструкції жорстко з'єднаний з насосним колесом і обертається разом з ним.

Гідротрансформатор складається з двох лопатевих машин - відцентрового насоса і центростремительной турбіни. Між ними розташований направляючий апарат - реактор. Насосне колесо жорстко пов'язано з колінчастим валом двигуна, турбінне - з валом коробки передач. Реактор ж, залежно від режиму роботи, може вільно обертатися, а може бути заблокований за допомогою обгонів муфти.


© 2006-2018 Інформація про сайт